Licensed to Saint Louis University S.T.
HY-TEK's Meet Manager 1/15/2011 08:11 PM
South Dakota State 1-15-11 - 1/15/2011
Results

Event 1 Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Finals Points
===============================================================================
1 South Dakota State University-SD 'A' 4:05.93 11
1) Newberger, Lisa M 19 2) Young, Stephanie 18
3) Valdez, Ashley 20 4) Foor, Shauna 19
2:05.72 2:30.15 37.73 1:27.29 8.49
2 Saint Louis-OZ 'B' 4:09.85 4
1) Molloy, Elizabeth E 20 2) Adams, Kaitlyn E 21
3) Sikora, Sarah 19 4) Kopec, Emily 19
24.83 2:48.75 32.39 1:21.10
3 South Dakota State University-SD 'B' 4:10.67 2
1) Temperley, Kali 21 2) Hemmingson, Kaitlyn 20
3) Wright, Emma 18 4) Poel, Kylie J 20
34.23 1:02.86 15.45 33.32 16.05 32.42 1:07.74 2:02.07
4 Saint Louis-OZ 'A' 4:19.25
1) Lorenzi, Ellie M 18 2) Christensen, Anne M 19
3) Skelly, Theresa A 18 4) Coleman, Kelsey A 19
24.49 1:02.64
5 Saint Louis-OZ 'C' 4:23.12
1) Gill, Marissa R 18 2) Soltys, Hannah 19
3) Storm, Allison A 19 4) La Suer, Megan 19
4.92 25.84 16.56 47.05 15.22 40.33 24.58 2:29.90
6 South Dakota State University-SD 'C' 4:29.58
1) Gilbertson, Selina 19 2) Wharton, Abbey 18
3) Temperley, Lexi 18 4) Devorak, Liz 19
54.76 2:53.05 1:36.53

Event 2 Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Finals Points
===============================================================================
1 Saint Louis-OZ 'A' 3:32.87 11
1) Brabbins, Jimmy A 20 2) Brasser, Brian 21
3) Butzke, Will J 19 4) Sayre, B.J. J 22
26.64 55.04 26.00 57.84 23.41 52.36 21.98 47.63
2 South Dakota State University-SD 'A' 3:36.93 4
1) Albu, Phil 18 2) Patrick, Shea R 20
3) Schreier, Chris 19 4) Yacevich, Jeremy 21
26.69 54.92 28.84 1:01.33 23.70 51.38 22.77 49.30
3 South Dakota State University-SD 'B' 3:43.54 2
1) Wendel, Jon 22 2) McLain, Jim 20
3) Martin, Andrew 22 4) Morrow, Jack 18
27.63 56.47 28.53 1:02.07 25.54 55.82 22.86 49.18
4 Saint Louis-OZ 'B' 3:48.14
1) Costigan, Tom J 21 2) Mandli, Chris 19
3) Embrey, Kyle R 20 4) Kocian, Blake 20
27.36 56.92 28.29 1:02.36 26.08 58.41 23.45 50.45
5 South Dakota State University-SD 'C' 3:49.16
1) Schrock, Garret 20 2) Holden, Quinn 21
3) Garder, Jason 21 4) Stalheim, Dylan 18
28.85 1:00.20 29.46 1:04.35 24.76 54.63 23.83 49.98

Event 3 Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Budahl, Andee 19 Jacks-SD 10:35.94 9
28.37 30.89 31.37 31.66 31.87 31.69 31.74 32.06
31.77 31.99 32.07 32.36 32.59 32.57 32.41 32.35
32.00 32.25 32.31 31.62
2 Rogers, Taylor B 19 SLU-OZ 10:53.39 4
29.43 32.34 32.37 32.39 32.69 32.61 32.77 32.58
32.82 32.90 33.26 33.20 33.40 33.13 33.59 33.44
33.54 32.97 32.62 31.34
3 Kozar, Cassie 21 Jacks-SD 10:55.18 3
29.50 32.01 32.54 32.77 32.70 33.10 33.52 33.53
33.84 33.54 33.45 33.11 33.39 33.42 33.07 32.79
32.32 32.12 32.38 32.08
4 Getty, Samantha E 20 SLU-OZ 11:22.79 2
29.99 33.01 34.07 34.01 33.95 33.92 34.18 34.41
34.66 34.62 34.27 34.28 34.70 34.55 34.61 34.30
34.93 34.84 34.60 34.89
5 Bienfang, Amber Jae 21 Jacks-SD 11:37.31 1
31.68 34.61 34.78 35.21 35.24 34.95 34.86 34.80
34.74 34.95 35.11 34.93 35.07 35.40 35.01 35.34
35.32 35.59 35.41 34.31
6 Milewski, Alexa T 20 SLU-OZ 11:46.15
31.61 33.89 34.23 34.50 34.65 34.79 34.80 34.69
34.86 35.29 35.73 36.51 36.00 36.75 36.81 37.21
36.40 36.04 36.06 35.33

Event 4 Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Merlihan, Patrick M 19 SLU-OZ 9:54.32 9
27.00 29.07 29.59 29.75 29.84 29.89 29.87 30.06
30.12 29.80 29.86 31.49 31.02 31.12 30.90 30.53
28.00 28.51 28.87 29.03
2 Ochsner, Kyle L 20 Jacks-SD 9:57.62 4
25.88 29.57 29.83 29.97 30.17 30.20 30.33 30.30
30.81 29.08 29.33 30.75 31.11 31.31 31.18 30.28
28.58 29.30 29.70 29.94
3 Litzau, Spencer 20 SLU-OZ 9:58.87 3
26.35 28.63 29.69 29.86 29.87 29.44 30.07 30.38
30.46 30.43 30.78 30.22 31.20 30.43 30.82 30.19
30.70 30.15 29.58 29.62
4 Stevenson, Hunter 19 SLU-OZ 10:53.64 2
27.15 30.68 31.76 31.95 32.85 32.71 32.48 32.77
33.00 33.18 32.98 33.41 33.02 33.51 34.12 33.70
33.34 33.96 33.96 33.11
5 Thompson, Greg P 19 Jacks-SD 11:10.80 1
27.87 30.85 31.78 32.27 32.30 33.18 33.05 33.20
34.11 34.34 34.27 34.66 34.40 34.56 35.14 35.20
34.54 35.37 35.15 34.56

Event 5 Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Hoffman, Alex 23 Jacks-SD 1:57.23 9
27.62 29.69 29.64 30.28
2 Weihl, Fawn 18 Jacks-SD 1:59.28 4
28.25 29.85 30.54 30.64
3 Foor, Shauna 19 Jacks-SD 1:59.60 3
27.73 30.25 31.18 30.44
4 Kopec, Emily 19 SLU-OZ 1:59.68 2
27.82 30.39 30.60 30.87
5 Brabbins, Maggie E 19 SLU-OZ 1:59.70 1
27.75 30.21 30.89 30.85
6 Osterman, Lizzy 18 SLU-OZ 2:01.77
27.80 30.54 31.72 31.71
-- Robertson, Katie 21 SLU-OZ X2:01.79
28.15 31.10 31.35 31.19
-- Gilbertson, Selina 19 Jacks-SD X2:03.05
28.56 31.45 31.59 31.45
-- Mielke, Melissa A 19 Jacks-SD X2:06.42
29.43 32.20 32.63 32.16
-- Boucher, Kelsey 19 Jacks-SD X2:07.48
29.39 32.22 33.19 32.68
-- La Suer, Megan 19 SLU-OZ X2:07.67
29.58 32.49 32.99 32.61
-- Christensen, Anne M 19 SLU-OZ X2:10.61
30.61 33.17 33.50 33.33

Event 6 Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Schreier, Chris 19 Jacks-SD 1:46.54 9
24.09 26.55 27.69 28.21
2 Kelly, Mike T 20 SLU-OZ 1:48.18 4
24.26 26.61 28.19 29.12
3 Avocato, Kyle 21 Jacks-SD 1:48.25 3
25.14 27.47 28.37 27.27
4 Catani, Kyle 20 Jacks-SD 1:51.47 2
25.65 27.78 29.05 28.99
5 Mandli, Chris 19 SLU-OZ 1:58.50 1
25.80 29.13 31.18 32.39
6 Embrey, Kyle R 20 SLU-OZ 2:02.48
26.59 29.95 32.68 33.26

Event 7 Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Sheridan, Molly C 18 SLU-OZ 24.99 9
2 Valdez, Ashley 20 Jacks-SD 25.53 4
3 Caron, Kaylin 19 Jacks-SD 25.76 3
4 Lorenzi, Ellie M 18 SLU-OZ 26.12 2
5 Poel, Kylie J 20 Jacks-SD 26.15 1
6 Storm, Allison A 19 SLU-OZ 26.29
-- Hagar, Jordan E 21 SLU-OZ X25.48
-- Culver, Molly E 20 SLU-OZ X26.52
-- Wharton, Abbey 18 Jacks-SD X26.55
-- Schwarz, Jessica 21 SLU-OZ X26.98
-- Coleman, Kelsey A 19 SLU-OZ X27.16
-- Molloy, Elizabeth E 20 SLU-OZ X27.69
-- Devorak, Liz 19 Jacks-SD X28.84

Event 8 Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Sheridan, Stephen T 22 SLU-OZ 22.00 9
2 Bisson, John 22 Jacks-SD 22.53 4
3 Holden, Quinn 21 Jacks-SD 22.59 3
4 Stalheim, Dylan 18 Jacks-SD 22.85 2
5 Kocian, Blake 20 SLU-OZ 22.95 1
6 Quinn, Michael M 20 SLU-OZ 23.01
-- Miazga, Tom 20 SLU-OZ X29.09

Event 9 Girls 200 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Streid, Taylor M 19 SLU-OZ 2:10.59 9
27.79 33.20 39.76 29.84
2 Young, Stephanie 18 Jacks-SD 2:15.39 4
29.91 36.25 37.93 31.30
3 Bird, Alanah 18 Jacks-SD 2:17.01 3
30.41 34.97 39.17 32.46
4 Sikora, Sarah 19 SLU-OZ 2:20.94 2
29.59 36.93 42.21 32.21
5 Hemmingson, Kaitlyn 20 Jacks-SD 2:22.16 1
32.19 36.02 1:15.16
6 Skelly, Theresa A 18 SLU-OZ 2:26.52
31.06 37.28 43.91 34.27
-- Wright, Emma 18 Jacks-SD X2:19.06
30.62 36.03 40.68 31.73
-- Newberger, Lisa M 19 Jacks-SD X2:21.08
30.45 35.54 42.55 32.54
-- Adams, Kaitlyn E 21 SLU-OZ X2:22.25
31.01 37.62 40.62 33.00
-- Hendricks, Ellie 20 Jacks-SD X2:27.09
32.46 37.92 43.35 33.36

Event 10 Boys 200 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Dahle, Michael D 21 SLU-OZ 1:59.70 9
25.55 30.07 35.52 28.56
2 Patrick, Shea R 20 Jacks-SD 2:01.19 4
26.20 30.72 35.11 29.16
3 McLain, Jim 20 Jacks-SD 2:05.29 3
26.97 32.83 37.05 28.44
4 Litzau, Spencer 20 SLU-OZ 2:06.40 2
28.30 32.20 36.65 29.25
5 Butzke, Will J 19 SLU-OZ 2:07.93 1
25.10 32.57 40.36 29.90
6 Schrock, Garret 20 Jacks-SD 2:11.34
27.79 34.46 39.50 29.59

Event 11 Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Eltiste, Christiana M 18 SLU-OZ 236.25 9
2 Eagen, Erin 20 Jacks-SD 231.08 4
3 Twenge, Alyson M 20 Jacks-SD 198.90 3
4 Hahn, Laura E 22 SLU-OZ 170.33 2
5 Coleman, Kelsey A 19 SLU-OZ 156.60 1

Event 12 Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Carmichael, Chad S 21 SLU-OZ 293.78 9
2 Hrabovsky, Billy R 20 SLU-OZ 252.83 4
3 Schoreit, Brad J 20 Jacks-SD 237.38 3
4 Paster, Ethan 20 SLU-OZ 214.95 2
5 Kocourek, Clark 18 Jacks-SD 187.95 1
6 Bauman, Tanner 18 Jacks-SD 151.28

Event 13 Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Sikora, Sarah 19 SLU-OZ 2:12.95 9
30.01 33.98 34.48 34.48
2 Wright, Emma 18 Jacks-SD 2:13.19 4
30.64 34.28 34.56 33.71
3 Poel, Kylie J 20 Jacks-SD 2:18.99 3
30.51 34.73 37.88 35.87
4 Temperley, Lexi 18 Jacks-SD 2:25.00 2
32.18 35.80 38.25 38.77
5 Skelly, Theresa A 18 SLU-OZ 2:29.53 1
32.57 37.27 39.38 40.31
6 Milewski, Alexa T 20 SLU-OZ 2:30.23
32.63 37.39 39.87 40.34

Event 14 Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Schreier, Chris 19 Jacks-SD 1:54.36 9
25.54 28.72 29.83 30.27
2 Dahle, Michael D 21 SLU-OZ 1:58.37 4
26.28 29.74 30.63 31.72
3 Butzke, Will J 19 SLU-OZ 2:02.45 3
26.46 31.22 32.41 32.36
4 Martin, Andrew 22 Jacks-SD 2:04.07 2
27.28 30.92 32.57 33.30
5 Litzau, Spencer 20 SLU-OZ 2:10.41 1
28.04 34.03 32.74 35.60
6 Thompson, Greg P 19 Jacks-SD 2:18.28
29.54 34.81 36.34 37.59

Event 15 Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Sheridan, Molly C 18 SLU-OZ 55.05 9
26.65 28.40
2 Valdez, Ashley 20 Jacks-SD 55.31 4
26.67 28.64
3 Caron, Kaylin 19 Jacks-SD 55.42 3
26.93 28.49
4 Kopec, Emily 19 SLU-OZ 55.76 2
26.94 28.82
5 Osterman, Lizzy 18 SLU-OZ 56.62 1
27.26 29.36
6 Bird, Alanah 18 Jacks-SD 57.31
27.50 29.81
-- Hagar, Jordan E 21 SLU-OZ X56.06
26.71 29.35
-- Culver, Molly E 20 SLU-OZ X56.72
27.05 29.67
-- Hendricks, Ellie 20 Jacks-SD X58.62
28.10 30.52
-- Schwarz, Jessica 21 SLU-OZ X58.68
28.23 30.45
-- Bienfang, Amber Jae 21 Jacks-SD X59.31
28.84 30.47
-- Getty, Samantha E 20 SLU-OZ X1:06.78
31.81 34.97
-- Coleman, Kelsey A 19 SLU-OZ X1:08.86
33.66 35.20

Event 16 Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Sheridan, Stephen T 22 SLU-OZ 47.85 9
22.99 24.86
2 Sayre, B.J. J 22 SLU-OZ 48.68 4
23.39 25.29
3 Yacevich, Jeremy 21 Jacks-SD 49.26 3
23.38 25.88
4 Bisson, John 22 Jacks-SD 50.37 2
24.33 26.04
5 Brabbins, Jimmy A 20 SLU-OZ 50.40 1
23.69 26.71
6 Garder, Jason 21 Jacks-SD 50.93
24.89 26.04
-- Navarro, Marco A 19 SLU-OZ X50.94
24.72 26.22
-- Quinn, Michael M 20 SLU-OZ X51.18
24.69 26.49

Event 17 Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Streid, Taylor M 19 SLU-OZ 2:08.69 9
30.10 32.09 33.13 33.37
2 Hoffman, Alex 23 Jacks-SD 2:12.49 4
30.97 32.62 33.87 35.03
3 Kozar, Cassie 21 Jacks-SD 2:14.41 3
31.32 33.49 34.75 34.85
4 Newberger, Lisa M 19 Jacks-SD 2:19.73 2
32.96 35.49 35.80 35.48
5 Gill, Marissa R 18 SLU-OZ 2:23.69 1
33.15 35.72 37.32 37.50
6 Molloy, Elizabeth E 20 SLU-OZ 2:24.61
32.43 36.23 38.08 37.87

Event 18 Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Dahle, Michael D 21 SLU-OZ 1:56.72 9
27.27 29.37 30.39 29.69
2 Albu, Phil 18 Jacks-SD 1:59.44 4
28.26 30.64 30.49 30.05
3 Ochsner, Kyle L 20 Jacks-SD 2:01.00 3
27.93 31.65 30.91 30.51
4 Wendel, Jon 22 Jacks-SD 2:02.49 2
28.49 30.61 32.10 31.29
5 Embrey, Kyle R 20 SLU-OZ 2:07.25 1
28.83 31.82 33.16 33.44
6 Costigan, Tom J 21 SLU-OZ 2:09.54
28.86 32.13 33.84 34.71

Event 19 Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Budahl, Andee 19 Jacks-SD 5:11.18 9
28.22 30.59 31.04 31.28 31.63 31.62 31.55 31.88
32.01 31.36
2 Gaulke-Janowski, Emma 19 Jacks-SD 5:17.58 4
29.41 31.65 32.15 31.97 32.14 32.25 32.38 32.11
31.99 31.53
3 Rogers, Taylor B 19 SLU-OZ 5:19.55 3
29.38 31.91 32.61 32.96 32.77 33.03 32.54 32.74
32.21 29.40
4 Weihl, Fawn 18 Jacks-SD 5:20.65 2
30.15 33.03 33.14 32.82 32.43 32.71 32.22 31.85
31.91 30.39
5 Robertson, Katie 21 SLU-OZ 5:24.23 1
29.32 32.21 32.97 33.04 33.03 32.95 33.24 32.65
32.71 32.11
-- Temperley, Kali 21 Jacks-SD X5:23.48
30.06 32.67 32.82 33.22 33.15 32.76 32.22 32.58
32.11 31.89
-- Boucher, Kelsey 19 Jacks-SD X5:26.59
30.05 32.36 33.00 33.46 33.44 32.65 32.67 32.94
33.24 32.78
-- Mielke, Melissa A 19 Jacks-SD X5:41.45
31.12 33.42 33.58 34.34 34.50 34.65 34.43 35.40
35.46 34.55

Event 20 Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Merlihan, Patrick M 19 SLU-OZ 4:50.40 9
26.66 29.19 29.45 29.75 29.21 29.23 29.15 29.16
29.37 29.23
2 Kelly, Mike T 20 SLU-OZ 4:53.07 4
26.32 29.23 29.72 29.70 29.91 29.60 29.81 29.37
30.01 29.40
3 Avocato, Kyle 21 Jacks-SD 4:58.34 3
27.38 29.78 30.43 30.37 30.20 30.08 30.06 30.29
30.01 29.74
4 Catani, Kyle 20 Jacks-SD 5:02.77 2
27.12 29.31 30.33 31.16 31.13 31.54 30.81 30.99
30.41 29.97
5 Morrow, Jack 18 Jacks-SD 5:07.48 1
27.76 30.46 30.99 31.16 30.97 31.19 32.06 31.45
31.26 30.18
6 Stevenson, Hunter 19 SLU-OZ 5:10.76
27.01 30.45 31.11 31.16 31.64 31.53 31.74 32.35
32.30 31.47

Event 21 Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Young, Stephanie 18 Jacks-SD 2:25.98 9
34.59 36.23 37.41 37.75
2 Adams, Kaitlyn E 21 SLU-OZ 2:31.68 4
35.29 38.60 38.96 38.83
3 Hemmingson, Kaitlyn 20 Jacks-SD 2:32.99 3
34.61 39.01 40.15 39.22
4 Christensen, Anne M 19 SLU-OZ 2:35.01 2
35.72 39.30 39.89 40.10
5 Wharton, Abbey 18 Jacks-SD 2:40.13 1
36.02 40.37 41.51 42.23
6 Soltys, Hannah 19 SLU-OZ 2:43.12
35.44 41.00 42.51 44.17

Event 22 Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Patrick, Shea R 20 Jacks-SD 2:12.50 9
30.07 33.09 34.53 34.81
2 Brasser, Brian 21 SLU-OZ 2:15.27 4
28.73 33.69 35.67 37.18
3 McLain, Jim 20 Jacks-SD 2:18.38 3
31.30 35.64 35.95 35.49
4 Mandli, Chris 19 SLU-OZ 2:20.37 2
31.46 35.90 35.98 37.03
5 Holden, Quinn 21 Jacks-SD 2:21.67 1
30.95 36.32 37.23 37.17
6 Kocian, Blake 20 SLU-OZ 2:22.91
31.23 36.10 37.24 38.34

Event 23 Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals Points
===============================================================================
1 South Dakota State University-SD 'A' 3:39.59 11
1) Hoffman, Alex 23 2) Foor, Shauna 19
3) Budahl, Andee 19 4) Caron, Kaylin 19
25.88 54.12 25.72 55.67 26.60 55.65 25.69 54.15
2 Saint Louis-OZ 'A' 3:42.38 4
1) Osterman, Lizzy 18 2) Sheridan, Molly C 18
3) Rogers, Taylor B 19 4) Streid, Taylor M 19
27.28 56.35 26.51 55.67 27.10 56.94 25.38 53.42
3 Saint Louis-OZ 'B' 3:46.81 2
1) Hagar, Jordan E 21 2) Culver, Molly E 20
3) Robertson, Katie 21 4) Storm, Allison A 19
26.71 56.35 26.39 56.24 27.04 56.90 26.95 57.32
4 South Dakota State University-SD 'B' 3:48.27
1) Temperley, Kali 21 2) Gaulke-Janowski, Emma 19
3) Weihl, Fawn 18 4) Bird, Alanah 18
28.07 57.80 27.22 57.26 26.87 56.78 26.84 56.43
5 Saint Louis-OZ 'C' 4:01.01
1) Lorenzi, Ellie M 18 2) La Suer, Megan 19
3) Milewski, Alexa T 20 4) Gill, Marissa R 18
28.02 58.30 28.09 59.57 29.86 1:04.10 27.48 59.04
6 South Dakota State University-SD 'C' 4:01.41
1) Boucher, Kelsey 19 2) Mielke, Melissa A 19
3) Hendricks, Ellie 20 4) Gilbertson, Selina 19
29.68 1:02.78 28.81 1:01.54 28.19 59.48 26.84 57.61

Event 24 Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Finals Points
===============================================================================
1 Saint Louis-OZ 'A' 3:14.55 11
1) Sayre, B.J. J 22 2) Kelly, Mike T 20
3) Brabbins, Jimmy A 20 4) Sheridan, Stephen T 22
23.13 48.56 23.42 49.45 23.42 49.50 22.22 47.04
2 South Dakota State University-SD 'B' 3:17.61 4
1) Wendel, Jon 22 2) Garder, Jason 21
3) Morrow, Jack 18 4) Avocato, Kyle 21
23.81 49.91 23.49 49.58 23.41 49.11 23.08 49.01
3 South Dakota State University-SD 'A' 3:21.70 2
1) Albu, Phil 18 2) Bisson, John 22
3) Ochsner, Kyle L 20 4) Yacevich, Jeremy 21
24.87 52.16 24.02 50.81 23.18 49.35 23.35 49.38
4 South Dakota State University-SD 'C' 3:27.81
1) Martin, Andrew 22 2) Schrock, Garret 20
3) Stalheim, Dylan 18 4) Catani, Kyle 20
25.18 52.38 25.46 53.36 23.82 50.35 24.57 51.72
5 Saint Louis-OZ 'B' 3:31.99
1) Litzau, Spencer 20 2) Quinn, Michael M 20
3) Merlihan, Patrick M 19 4) Stevenson, Hunter 19
25.24 53.31 24.05 51.13 26.10 55.60 24.11 51.95

Event 25 Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Eltiste, Christiana M 18 SLU-OZ 236.33 9
2 Eagen, Erin 20 Jacks-SD 219.83 4
3 Twenge, Alyson M 20 Jacks-SD 197.10 3
4 Hahn, Laura E 22 SLU-OZ 174.30 2
5 Coleman, Kelsey A 19 SLU-OZ 151.13 1

Event 26 Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Age Team Finals Points
===============================================================================
1 Carmichael, Chad S 21 SLU-OZ 281.03 9
2 Hrabovsky, Billy R 20 SLU-OZ 255.00 4
3 Schoreit, Brad J 20 Jacks-SD 254.40 3
4 Paster, Ethan 20 SLU-OZ 225.60 2
5 Kocourek, Clark 18 Jacks-SD 186.53 1

Women - Team Rankings - Through Event 26

1. South Dakota State University 136 2. Saint Louis 107

Men - Team Rankings - Through Event 26

1. Saint Louis 144 2. South Dakota State University 99